Konkurs główny

 • Dorota Kędzierzawska

  Reżyserka, scenarzystka.

  Spod jej ręki wyszły m.in. nagradzane w Polsce - także na gdyńskim Festiwalu - i za granicą "Wrony", "Nic", "Pora umierać" czy ostatni film: "Jutro będzie lepiej". Od lat współpracuje z operatorem Arturem Reinhardtem. Są właścicielami firmy Kid Film, w której produkują filmy własnego autorstwa. Ich <ostatnim dzieckiem> jest projekt "Polska światłoczuła" promujący ambitne polskie kino.

  Dorota Kędzierzawska
 • Michał Leszczyłowski

  Montażysta, reżyser, pracuje w Skandynawii.

  W ciągu 35 lat pracy zawodowej zmontował ponad 60 filmów, m.in. ostatni film Andrieja Tarkowskiego: "Ofiarowanie". Stały współpracownik Lukasa Moodysona. Wykładowca największej szwedzkiej szkoły filmowej - Dramatiska Institutet. Jeden z wyreżyserowanych przez siebie filmów - "Directed by Andriej Tarkovsky" - poświęcił zmarłemu rosyjskiemu mistrzowi.

  Michał Leszczyłowski
 • Caroline Libresco

  Producentka filmowa, selekcjonerka kina nieamerykańskiego na Sundance Film Festival.

  Konsultantka m.in. San Francisco Film Festival, Harvard Kennedy School?s Center for Public Leadership, kanadyjskiego festiwalu Hot Docs. Członkini zarządu organizacji Women Make Movies i Rady Branżowej Independent Filmmaker Project New York. W 2010 roku znalazła się wśród dziesięciu najbardziej znaczących osób w dziedzinie filmu dokumentalnego.

  Caroline Libresco
 • Waldemar Kalinowski

  Scenograf, dekorator planu, pracuje w Stanach Zjednoczonych, w Hollywood.

  Na liście reżyserów, z którymi współpracował są m.in. Mike Figgis, John Frankenheimer, Ed Harris, Lance Daly, John Harrison, Scott Cooper. Nie stroni od kina rozrywkowego - wśród jego dokonań jest praca przy blockbusterach takich jak ?Iron Man" czy "Thor". Autor scenografii dla telewizji, teatru, do teledysków i reklam.

  Waldemar Kalinowski
 • Zygmunt Miłoszewski

  Prozaik, autor scenariuszy, publicysta.

  Międzynarodowe uznanie zyskał dzięki bestsellerowej serii o prokuratorze Teodorze Szackim. "Uwikłanie" zdobyło Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej, zostało zekranizowane przez Jacka Bromskiego, a amerykańskie wydanie książki spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Wydane w 2011 "Ziarno prawdy" było nominowane do Paszportu "Polityki", wkrótce ekranizacja i międzynarodowe wydania powieści. Autor pisze także opowiadania i powieści dla dzieci. Stały felietonista "Playboya". Mieszka w Warszawie.

  Zygmunt Miłoszewski
 • Stephen Rea

  Irlandzki aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

  Współzałożyciel Field Day Theatre Company. Etatowy aktor Neila Jordana. Za rolę w ?Grze pozorów" jego reżyserii, nominowany do Oscara. Rola w filmie Urszuli Antoniak "Nic osobistego" przyniosła mu nominację do nagrody IFTA.

  Stephen Rea
 • Ewa Wiśniewska

  Aktorka filmowa i teatralna.

  Wśród reżyserów, z którymi pracowała są Janusz Morgenstern, Jerzy Hoffman i Edward Skórzewski, Kazimierz Kutz, Tadeusz Konwicki, Tomasz Zygadło, Wojciech Marczewski, Barbara Sass. Obecna także na srebrnym ekranie - m.in. w legendarnych serialach "Stawka większa niż życie" i "Doktor Ewa". Laureatka wielu nagród - także Brązowych Lwów, które zdobyła podczas FPFF w Gdyni.

  Ewa Wiśniewska
 • Adam Sikora

  Operator, reżyser, scenarzysta.

  Od wielu lat współautor filmowych wizji Lecha Majewskiego, współpracownik Jerzego Skolimowskiego, autor zdjęć do debiutu fabularnego Piotra Dumały pt. "Las". Laureat wielu nagród w Polsce i za granicą, m.in. Polskich Nagród Filmowych, a także Festiwalu w Gdyni. Nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za zdjęcia do "Essential Killing" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

  Adam Sikora