Filmy studentów i absolwentów szkół filmowych w Konkursie Młodego Kina oceniać będzie jury w składzie:

  • Marcin Wrona

    Reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny.

    Absolwent reżyserii WRiTV im. K. Kieślowskiego UŚ, filmoznawstwa UJ, scenopisarstwa, Binger Film Institute w Amsterdamie. Członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej, Współzałożyciel Stowarzyszenia Film 1-2. Laureat dorocznej Nagrody Ministra Kultury w Dziedzinie Filmu oraz Nagrody Marszałka Sejmu Śląskiego dla Młodych Twórców. Nominowany do Paszportów "Polityki" w roku 2010.

    W trakcie studiów na WRiTV UŚ wyreżyserował m.in. film krótkometrażowy "Człowiek Magnes" (2001), który zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach, w tym m.in: za Najlepszy Film Studencki na Tribeca FF organizowanym przez Roberta De Niro i Martina Scorsese w Nowym Jorku w 2002 r.

    Kinowy debiut "Moja krew" (2009) miał premierę na Festiwalu Filmowym w Rzymie 2009. Film prezentowany był na licznych festiwalach i zdobył wiele nagród: m.in. Nagrodę Dziennikarzy oraz za Scenariusz na Festiwalu Debiutów w Koszalinie, a także Główną Nagrodę polskiej edycji konkursu Hartley-Merril 2007 oraz Trzecią Nagrodę w Międzynarodowym Finale Konkursu Hartley-Merrill, Cannes 2007 (tytuł roboczy: "Tamagotchi").

    "Chrzest" (2010) - drugi film fabularny, którego również jest współproducentem, miał europejską premierę na San Sebastian IFF, światową na Toronto IFF. Film otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2010 oraz Nagrody dla Najlepszych Aktorów (ex equo Wojciech Zieliński i Tomasz Schuchardt), Nagrodę za Najlepszy Montaż dla Piotra Kmiecika oraz Nagrodę Don Kichota od DKF. Film zdobył również Grand Prix na Festiwalach w Mons Love IFF 2011 w Belgii oraz wiele innych nagród w Polsce i za granicą. "Chrzest" ma dystrybucję kinową m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czechach, na Węgrzech i w Hiszpanii.

    Reżyser spektakli dla teatru i teatru TV: m.in. "Pasożyta" (również jako współautor sztuki) nagrodzonego za Debiut Reżyserski na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie (2004) czy "Skazy" - Nagroda Jury na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach 2006 oraz Nagroda za Reżyserię na Festiwalu "Dwa Teatry" Sopot 2006.

    Marcin Wrona
  • Magnus von Horn

    Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

    Urodził się w 1983 r. w Göteborgu, Szwecja. W 2005 r. rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie właśnie ukończył ostatni rok studiów magisterskich. Jak dotąd nakręcił kilka filmów krótkometrażowych, w tym krótkometrażowy dokument pt. "Radek" (2007), który w 2007 r. otrzymał nagrodę im. Macieja Szumowskiego na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego krótkometrażowy film fabularny pt. "Echo" (2009) zdobył wiele nagród, w tym Srebrnego Lajkonika dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym, nagrodę dla Najlepszego Filmu na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium oraz Grand Prix na Festiwalu Tous Courts - Rencontres Cinématographiques d'Aix-en-Provence. "Echo" dostało się również do oficjalnej selekcji na Festiwalu Filmowym w Sundance 2010. Jego film dyplomowy "Bez śniegu" już został dobrze przyjęty w Polsce zdobywając Srebrnego Lajkonika dla najlepszego polskiego krótkometrażowego filmu fabularnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Grand Prix w Konkursie Młodego Kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bilbao oraz otrzymał nominację dla najlepszego filmu krótkometrażowego do szwedzkiej nagrody Guldbagge. Film "Bez śniegu" miał swoją międzynarodową premierę na Festiwalu Filmowym w Locarno 2011. Obecnie Magnus mieszka w Warszawie i przygotowuje swój pełnometrażowy debiut fabularny pt. "The Here After" w koprodukcji polsko-szwedzkiej.

    Magnus von Horn
  • Agnieszka Wojtowicz-Vosloo

    Amerykańska pisarka i reżyserka filmowa polskiego pochodzenia.

    Ukończyła wydział reżyserii w Tish School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU), gdzie uhonorowana została prestiżową nagrodą Wassermana za osiągnięcia reżyserskie. Debiutowała 30-minutowym filmem Pâté, ktory miał premierę na Sundance Film Festival i wzbudził zachwyt krytyków. Film został obsypany szeregiem nagród na najważniejszych festiwalach na świecie, jak również pokazywany był w Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku i Museum of Contemporary Art San Diego. Filmmaker Magazine wybrał Agnieszkę jako jedną z ·25-ciu Nowych Twarzy Kina Niezależnego?. Jest ona również bohaterką programu CNN Headline News ·Obiecujący Reżyser?. Jednym z jej projektów był znakomicie przyjęty O Złożony, multimedialny spektakl oparty na wierszu Oda do ptaka Czesława Miłosza, który stworzyła wspólnie z Laurie Anderson. Premiera odbyła się w Operze Garnier w Paryżu. Agnieszka jest także autorką scenariuszy adaptacji filmowych, m.in: na podstawie powieści Joyce Carol Oates Beasts, jak również projektu sci-fi dla Parmount Pictures. After.Life, psychologiczny thriller, w którym główne role zagrali nominowany do Oscarów Liam Neeson i nominowana do Złotych Globów Christina Ricci wszedł na ekrany kin w USA i na świecie w 2010 i jest jej pełnometrażowym debiutem. Agnieszka jest reprezentowana przez Jeffa Berga w ICM i jest członkiem Directors Guild of America i Writers Guild of America.

    Agnieszka Wojtowicz-Vosloo
  • Krzysztof Kornacki

    Filmoznawca, pracownik Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej.

    Dr Krzysztof Kornacki, filmoznawca, pracownik Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej. Specjalizuje się w historii kina polskiego, autor książek: Kino polskie wobec katolicyzmu 1945 - 1970 (nominowana do nagrody im. Bolesława Michałka), "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy (nagroda "Pióro Fredry" dla najlepszej książki roku 2011); współredaktor tomu Poszukiwanie i degradowanie sacrum w kinie, współzałożyciel i pierwszy prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego Uniwersytetu Gdańskiego "Miłość blondynki"; członek Rady Redakcyjnej czasopisma kultury audiowizualnej "Panoptikum", nagrodzony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

    Krzysztof Kornacki